Font Size

Cpanel
Ako dlho trvá fotenie svadobných portrétov?

Všetko záleží od vás a vášho časového harmonogramu. Ak plánujete mať fotografie z viacerích miest, zo skúsenosti je na fotenie takýchto svadobných portrétov potrebné rátať s časovým úsekom cca 2-3 hodiny. Keď budete premýšľať kedy make-up, kedy kaderníčka a kedy obrad, skúste rátať aj s tým, aby ste nemali časový sklz a aby ste sa nemuseli naháňať počas fotenia. Ono v konečnom dôsledku je to tá najpokojnejšia časť dňa, keď už ste iba vy dvaja spolu, oblečení, učesaní a mimo stres okolia. :) Takže sa o tú "fotoradosť" netreba pripraviť. Smile

Samozrejme dokážeme Vás odfotografovať aj za pár minútiek Smile, ale pri tak krátkom fotení môže vzniknúť viacero problémov ako napr.  nebudete veľmi uvoľnená, keďže bude málo času, nevznikne veľa krásnych fotografií,...

A nezabudnite vopred počítať s dvomi variantami - pekné a škaredé počasie. Budete o to pokojnejšie a vaše plány v svadobný deň už nemôže nepredvídateľné počasie pokaziť.

Akú fototechniku používate?

Používame Fullframe zrkadlovky značky NIKON, svetelné objektívy objektívy značiek Nikor, Sigma, Tamron a veľa ďalšieho fotografického vybavenia.

Aký máte cenník fotografických služieb?

Cenník fotografických služieb Vám zašleme na vyžiadanie.Cennik

Ak máte špecifické požiadavky, neváhajte nás kontaktovať a urobíme vám cenovú ponuku presne na daný typ požiadavky.

Budete nás fotografovať vy?

Pri fotografovaní svadieb a eventoch sa stretnete s nami osobne (Linda K. Bohušová & Peter Kiska). Pri fotení business portrétoch, tehuliek, fashion,  svadobni fotografi

rodiniek, produktov sa stretnete s Lindou :-)

Čo zahŕňa položka cestovné náklady?

Nebojte sa nepresúvame sa helikoptérou ani triskáčom, aj keď by sme radi Smile, takže na presuny používame autíčko Smile. Ak fotíme mimo Bratislavy a blízkeho okolia, je potrebné počítať aj s navýšením ceny za cestovné náklady. Pri vypočítavaní ceny, vychádzame len z aktuálnych cien za PHM. Do ceny si nezaratávame amortizáciu autíčka!

Pre ukážku (ceny sú orientačné):

BA-TT a späť 10 EUR

BA-TN a späť 22 EUR

BA-ZA a späť 34 EUR

BA-BB a späť 35 EUR

BA-PP a späť 60 EUR

BA-KE a späť 70 EUR

 

Čo sa ubytovania týka, tak v niektorých častiach Slovenska poprípade Čiech si vieme ubytovanie zabezpečiť.

Fotíte aj mimo Bratislavu?

Áno, fotíme v rámci celého Slovenska, rovnako tak i v Čechách a Rakúska poprípade aj v ďalších častiach sveta. Je však potrebné rátať s navýšením

nákladov - cesta + ubytovanie. Všetko však po vzájomnej dohode, pretože v niektorých častiach Slovenska a Čiech si ubytovanie vieme zabezpečiť.

 

 

 

Kedy budeme môcť vidieť fotografie?

Veľmi záleží aj na predošlej dohode, za akých podmienok sa daná akcia ide fotiť. Dohodnuté termíny sa snažíme maximálne dodržať. V prípade, že sa odovzdávka služieb z akéhokoľvek dôvodu musí posunúť, klienta upozorňujeme vopred. Ale to sa stáva naozaj iba výnimočne a dôvodom bývajú väčšinou nepredvídateľné udalosti.

Len tak všeobecne:

eventy

  • cca 600-800 fotiek, odovzdanie do 4-5 dní

svadby

  • cca 50-70 najlepších fotografií vám odovzdáme už o niekoľko dní, kompletne upravené svadobné fotografie vám odovzdáme do 30 pracovných dní (6.týždňov), záleží to od počtu výsledných fotografií

rodinky, detičky, tehuľky, budoir ai.

  • cca 20-30 fotiek do 3 týždňov od vášho finálneho výberu

portréty

  • cca 5-10 fotiek do 1-2 týždňov od vášho finálneho výberu

 

Koľko fotografií dostaneme?

Záleží to od okolností a predovšetkým od dĺžky fotenia. Ak sa fotí napr. svadba, kde fotenie začína ráno o 8:00 a končí približne o 00:30 počet fotografií je vo finále cca 700-800 ks v top kvalite (všetky odovzdané fotografie prejdú postprodukciou)

Koľko fotografií retušujete?

Podľa toho o aký druh fotografických služieb ide. V prípade fotenia celodenných svadieb odovzdávame a farebne upravujeme fotografie v počte cca 700 - 800 ks, jemná retuš (príliš viditeľné chybičky krásy, odlesky na čele). Upravujeme aj vašich známych a vám blízke osoby. Pretože je nám jasné, že aj vaši známi a rodina sa radi uvidia krásni na fotografiách, ktoré sú pamiatkou na celý život. Smile

Kto je vlastníkom autorského práva na fotografie?

Autorské práva na fotografiu

Čo hovorí zákon?

Podľa autorského zákona 618/2003 Z.z. je vlastníkom autorského práva fotograf, ktorý fotografie môže používať na svoju propagáciu, alebo ich aj predávať. Fotograf udeľuje klientovi súhlas použiť fotografie pre svoju osobnú potrebu na nekomerčné účely. Licencia pre klienta vzniká pri odovzdaní diela. Zároveň nie je povolené fotografie dodatočne upravovať klientom (úpravy v grafickom softvéri) okrem zmenšenia fotografií.

Skúsme to dať do slovenčiny:

Klient dostane fotografie na DVD médiu alebo na USB kľúči, ktoré môže používať ako chce, len ich nesmie predávať a nesmie ich dodatočne upravovať (okrem zmenšenia fotografie). Je to preto, aby klient danú fotku neupravil amatérskym spôsobom, s ktorým autor fotografie nebude stotožnený, pričom by ju klient potom zverejnil a napísal, že tú fotku fotila (a samozrejme aj upravovala) spoločnosť Lindia.sk. Z toho by naozaj nebol nikto nadšení.

Zároveň naša spoločnosť môže fotografie používať na svoje propagačné účely (facebook, web, noviny, knižná tlač, akékoľvek formy vlastnej propagácie, atď.), pokiaľ si klient neodkúpi autorské práva na fotografie.

Takto to právne v skutočnosti funguje, ale vy sa naozaj nemusíte báť, že sa vaše rodinné, alebo svadobné fotografie budú predávať tretím osobám za účelom propagácie nejakých výrobkov, alebo služieb. Výber fotografií používame naozaj iba na zveľadenie webových stránok autorov, aby aj ostatní záujemci o naše služby vedeli posúdiť kvalitu našej práce. A v prípade, že by niekto aj mal záujem o vašu fotografiu, budete o tom riadne informovaní a môžte sa vyjadriť slobodne, či áno, alebo nie. Takže sa nemusíte báť, že sa vaše svadobné fotografie objavia v americkom časopise, alebo v reklame na motorové píly. Smile

Zároveň pri objednaní fotografa cez našu spoločnosť, mu dávate súhlas na fotografovanie vás, vašich osobných prejavov a hostí na vašej svadbe, evente, alebo narodeninovom večierku. Samozrejme, nie je naším cieľom fotiť fotky v štýle paparazzi a osobne sa tiež radi prezentujeme iba fotografiami, ktoré spĺňajú všetky medze slušného správania. Preto sa naozaj nemusíte báť, že sa nájdete vy, alebo vaši hostia na našich webových stránkach s lesklým čelom, plnými ústami jedla, alebo v extremne rozjarenom stave. Wink

Samozrejme, tí ktorí nás už poznáte viete, že každá jedna fotografia zverejnená na našej stránke, alebo FB funpage je Vami vopred odsúhlasená Smile. Nedovolili by sme si dať fotografiu na stránku bez Vášho súhlasu, aj keď by sme na to právo mali.

Máte aj fotoateliér?

Áno, máme aj fotoateliér. :) Ateliér sa nachádza v Bratislave v časti Petržalka, v bývalej Matadorke.

Môžeme si povedať ako chceme upraviť fotografie?

Fotografie upravujeme predovšetkým podľa nášho vkusu a estetického cítenia. Objednávatelia si väčšinou vyberajú fotografa podľa jeho prác a ak cítia, že sa plne stotožňujú s jeho tvorbou a pohľadom na okolitý svet. Preto predpokladáme, že klienti vstupujú do vzájomného obchodného vzťahu so spoločnosťou Lindia.sk s tým, že sa im výsledky našej práce páčia a farebne s nimi súhlasia.

Ale samozrejme, nemajte obavy sa pýtať, ak to vieme, prispôsobíme sa aj vášmu cíteniu a po spoločnej dohode vám fotografie upravíme ako len budete chcieť. Treba len upresniť a povedať, že sa vám páčia nielen fotografie farebné, ale aj čiernobiele, prípadne v inom prevedení.

Fantázii sa medze nekladú, človek nikdy nevie. Smile

Môžeme vidieť aj celé svadby, ktoré odovzdávate?

Samozrejme. :-) Nech sa páči link na fotoalbumy: https://lindiask.pixieset.com/ Nájdete tu všetky fotografie, nie len výber tých najlepších. :-) Sami sa presvedčíte, že nám záleží na detailoch a všetky odovzdané fotografie, nie len portrétne, prešli dôkladnou postprodukciou. Je nám jasné že aj vaša rodina a známi sa radi uvidia pekní na fotografiách, bez odleskov od blesku na čele, alebo menších nezrovnalostí na tvári. :-)

Poradenské služby - FOTO technika

Plánujete si kúpiť digitálnu zrkadlovku, poprípade objektív alebo iné foto príslušenstvo, ale neviete si s tým poradiť? Rád Vám pomôžem pri výbere tej správnej foto techniky. Cena za poradenské služby je 20 EUR na Faktúru.

Ak si plánujete kúpiť digitálny kompakt, pripravil som si pre vás články tých najlepších kompaktov za primeranú cenu. Články nájdete v záložke Blog - Technika.

Používate na fotenie iba jeden fotoaparát?

nikon d800

Bohužiaľ, technika je technika a môže sa častokrát pokaziť v tú najnevhodnejšiu chvíľu. Avšak svadby a firemné eventy fotíme vždy dvaja, pričom každý z nás má k dispozícií 2 fotoaparáty, viacero objektívov a iného foto vybavenia. Zároveň každý náš fotoaparát pri stlačení spúšte zálohuje fotografie aj na záložnú kartu. Málo kto si uvedomuje, že aj keď fotograf ma k dispozícií viacero fotoaparátov, fotografie sa môžu aj tak poškodiť na karte a fotky budu nečitateľné pri sťahovaní fotiek do počítača. Pozrite si názornú ukážku:

The file or directory is corrupted and unreadable

Takže sa vôbec nemusíte obávať, že by nám v tú najnesprávnejšiu chvíľu odišiel fotoaparát, blesk, alebo karta. Vždy máme po ruke zálohu. Smile

Robíte aj business fotenie priamo u klienta?

Pravdaže, veľmi často chodíme fotiť Business portréty priamo ku klientom, takže nie je to žiaden problém pre nás nafotiť Vás vo vaších firemných svadobni fotografi

priestoroch. Pri firemných business portrétoch sa stretnete s Lindou :)

 

 

 

Nachádzaš sa tu: Home Pýtali ste sa